NOVINKY A AKTUALITY


Schůzka k tématu sexuální asistence v ČR

Ve čtvrtek 19. ledna 2017 jsme v naší kanceláři udělali zázemí pro schůzku neformální skupiny, která se zabývá tématem sexuální asistence pro lidi se zdravotním postižením. Všichni účastníci se ohlédli za minulým rokem a domluvili se, že společnými silami budou posouvat a rozvíjet dále toto téma ve společnosti.

Otvírací doba kanceláře v závěru roku

Během vánočních svátků a v závěru roku 2016 bude uzavřena naše kancelář – konkr. od 23. 12. 2016 do 2. 1. 2017. Za možné komplikace se omlouváme. Od úterý 3. 1. 2017 bude kancelář opět otevřena v obvyklých časech. Nepřetržitý provoz služby osobní asistence bude samozřejmě v chodu.

Vyhlášení ocenění Neziskovka roku 2016

28. listopadu proběhlo slavnostní vyhlášení ocenění Neziskovka roku 2016. V této soutěži se nám podařilo druhý rok po sobě proniknout mezi 15 semifinalistů z více jak 115 přihlášených neziskových organizací z celé ČR. Podobně jako v loňském roce pro nás byla účast v Neziskovce roku velmi dobrou zkušeností a reflexí dlouholeté práce. Gratulujeme letošním vítězům, kterými se v jednotlivých čtyřech kategoriích stali Diecézní charita Brno, Portimo, o.p.s., I MY, o.p.s. a MŠ a ZŠ Nona.  Děkujeme zároveň Nadaci rozvoje občanské společnosti NROS, která již čtvrtým rokem tyto ceny uděluje na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©. 

Hledáme osobního asistenta

Pro posílení našeho kolektivu hledáme někoho zodpovědného, kdo pracuje rád s lidmi a chce nám pomoci naplňovat naši vizi. Věříme, že máme co nabídnout! Více informací neleznete zde. 

Semifinále "Neziskovky roku 2016"

Je to tam!  Také v letošním roce jsme stali jedním ze semifinalistů ocenění Neziskovka roku. Před námi je návštěva nezávislých hodnotitelů. Držte nám palce! Souběžně již mezi semifinalisty probíhá hlasování o cenu veřejnosti, tak nás podpořte svým hlasem –  k jeho udělení není nutná registrace a je to jednoduché.

Den otevřených dveří

Srdečně vás zveme na den otevřených dveří, který proběhne ve čtvrtek 6. října 2016. Otevřeno budeme mít od 10.00 do 15.00 hodin v rámci 8. ročníku týdne sociálních služeb v ČR. Návštěvníci si budou moci prohlédnout dispečink osobní asistence, půjčovnu kompenzačních pomůcek nebo se zeptat na to, co je zajímá o nás a naší činnosti. Těšíme se na vás!

Charitativní volejbalový turnaj

Tým "Žabáci" za nás bude znovu bojovat během volejbalového charitativního turnaje na podporu poskytovatelů sociálních služeb. Přijďte jim spolu s námi fandit na Beach Help Cup! Turnaj bude probíhat o víkendu 3-4. září 2016. V sobotu se bude hrát kvalifikace, v neděli pak samotný turnaj, začátek vždy od 9.00 hodin do večera. Navíc v neděli proběhne od 14.00 hodin exhibiční zápas. Celý turnaj proběhne ve sportovním areálu Beach Braník (ul. Za mlýnem 10, Praha 4).

Rozšíření webových stránek

Začátkem měsíce května jsme rozšířili a doplnili naše internetové stránky. Nově je na webu možné nalézt záložku Lidé, která obsahuje informace o členech vedení naší společnosti, organizační strukturu nebo popis pracovní náplně jednotlivých zaměstnanců. V sekci Stáže jsou základní informace pro zájemce o praxi, stáž či exkurzi. Dále je upravená záložka Partneři, v které prezentujeme ty, jež záleží na tom, co děláme a do záložky O nás jsme doplnili hodnoty, které uznáváme.

Beach Hlep Cup 2016

Vážení přátelé, také letos jsme využili jedinečnou příležitost a registrovali jsme se do druhého ročníku akce Beach Help Cup 2016 - charitativního turnaje v plážovém volejbale smíšených dvojic na podporu poskytovatelů sociálních služeb. Turnaj se bude konat 3-4. září 2016 v Praze. Těšíme se a vyzýváme ostatní spřátelené organizace k registraci do turnaje!

Život z jiné strany (2. 5. 2016)

Jste aktivní a rádi pomáháte? Zajímá vás, s jakými překážkami se setkávají lidé využívající invalidní vozík? A jak jim můžete pomoci? Vyzkoušeli byste si jeho ovládání a zvládání každodenních překážek? Máte dotaz na odborníka z praxe či člena místní komunity? Nebo byste rádi podpořili dobrovolníky či se jím sami stali? Přijďte se v pondělí 2. května 2016 od 10.00 do 15.00 hodin podívat na Život z jiné strany! Akce se koná na Jírovcově náměstní v Praze 11. My tam budeme a těšíme se!

Vydání výroční zprávy za rok 2015

Vážení přátelé, naše společnost vydala výroční zprávu za rok 2015, v které se můžete dozvědět vše důležité o naší činnosti, aktivitách a hospodaření v loňském roce. Výroční zpráva je volně k dispozici v sekci ke stažení nebo přímo zde. Její součástí je účetní závěrka v zjednodušeném rozsahu a zpráva z nezávislého auditu, který začátkem dubna dopadl na výbornou. Příjemné čtení a nalezení všech informací, které hledáte. Budeme rádi, když nám zachováte svou přízeň a pozornost i v roce 2016!

DĚKUJEME ZA PODPORU V ROCE 2017

Nadační fond AVAST, který je dlouhodobým partnerem naší společnosti, již sedmým rokem podpořil službu osobní asistence nadačním příspěvkem, pro rok 2017 ve výši 755 000 Kč.

Ing. Ladislav Kos, senátor PČR nám závěrem roku 2016 poskytl finanční dar ve výši 20 000 Kč na realizaci projektu "Protáhni si tělo v novém", zaměřeného na vybavení a rekonstrukci místnosti naší rehabilitace v průběhu roku 2017.

Společnost ČEPS, a.s. nám v druhé polovině roku 2016 poskytla další dar ve výši 50 000 Kč, který je určen na chod osobní asistence v roce 2017. 

PhDr. Michaela Peterková nám pro rok 2017 poskytla bezplatné psychologické služby v hodnotě více jak 3 000 Kč. Konkr. se jedná o různé on-line psychologické testy, jež využijeme pro rozvoj pracovníků osobní asistence.

Autoškola KING, s. r. o., nám nadále umožňuje bezplatný přístup k on-line školením z oblasti bezpečnosti práce, požární ochrany a první pomoci.

JUDr. Růžena Trojánková, naše dlouholetá podporovatelka, nám také v roce 2017 poskytuje pravidelný měsíční dar ve výši 2000 Kč.

Společnost Middex Agency, s. r. o. nám v roce 2016 poskytla finanční dar ve výši 20 000 Kč, který byl určený na úhrady za služby naší klientky - dar bude čerpán především v roce 2017.

Společnost Nexum Trilog, a. s., která nám zajišťuje provoz webových stránek, nám také pro rok 2017 poskytuje své služby s velmi výraznou slevou.

 

 

Image

 

Image