ŘEKLI O NÁS


Dům v Petýrkově ulici v Praze 11 a celá jeho koncepce pro mě znamená zejména svobodu, samostatnost a plnohodnotný život pro ty, kterým k naplnění těchto slov chybí jen velmi málo – pohyb na vlastních nohou. I lidé na vozíku přece mohou žít ve svém vlastním bytě, ať už s rodinou, nebo bez ní, jsou ale věci, které sami nezvládnou a se kterými jim může pomoci asistenční služba, která je v tomto výjimečném domě k dispozici, a která v něm byla v 90. letech a v období od roku 2012 do roku 2018 dokonce 24 hodin denně. Moc bych si přála, aby takových domů bylo více a i další vozíčkáři tak dostali šanci žít spokojeným, důstojným a plnohodnotným životem. A to je také důvod, proč se Nadační fond Avast rozhodl tuto skvělou myšlenku finančně podporovat!

J. Baudišová, předsedkyně ABAKUS - nadačního fondu zakladatelů Avastu


Na jaře roku 1988 jsem se nastěhovala do první bezbariérové novostavby v Petýrkově ulici na Jižním Městě. Bylo mi čerstvých dvacet let a i přes tělesný handicap jsem byla plná nadšení, síly a životního očekávání. Vše jsem samostatně zvládala a v daném okamžiku jsem si vůbec nepřipouštěla, že by tomu mohlo být jednou jinak. Po 31 letech musím bohužel zkonstatovat, že mé pohybové schopnosti ubývají. Už není samozřejmostí nastoupit do auta nebo si vlézt samostatně do vany. Najednou je člověk bez pomoci druhého ztracen. Z uvedeného důvodu si čím dál tím víc cením toho, že bydlím v domě, ve kterém osobní asistence funguje. Dle mých vlastních zkušeností je poskytovaná pomoc vždy na velmi dobré úrovni, asistenti jsou příjemní, usměvaví a člověk opravdu nemá pocit, že je někomu na obtíž.

Katka F., klientka osobní asistence


Klub vozíčkářů Petýrkova je dlouholetým registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením. Mezi klienty této organizace, která poskytuje osobní asistenci, jsou i klienti České asociace paraplegiků. Od našich klientů máme na jejich poskytované služby pozitivní ohlasy a to jak ohledně profesionálního přístupu, ale zejména dostupnosti této služby, která je klientům k dispozici.

A. Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků - CZEPA


Pro mne jako vozíčkářku je osobní asistence Klubu vozíčkářů Petýrkova životně důležitá. Osobní asistenti a asistentky jsou zde v případě potřeby vždy připraveni poskytnout profesionální pomoc. Je dobré, že služba Klubu vozíčkářů Petýrkova má kádr zkušených, dlouholetých a profesionálně vzdělaných osobních asistentů.

Eva S., klientka osobní asistence


Klub vozíčkářů Petýrkova se zaměřuje na péči o těžce tělesně postižené osoby. Její činnost známe již mnoho let a oceňujeme zejména profesionalitu, s jakou se těmto lidem věnuje. Každodenní osobní pomoc v domácím prostředí pomáhá tělesně postiženým začleňovat se do běžného života. Umožňuje jim to pracovat a žít společenským životem jako běžní občané. I mnozí naši členové využívají jejích služeb a jsou s nimi velmi spokojeni.

Z. Janda, zesnulý předseda Asociace muskulárních dystrofiků v ČR


„Stáž u vás mi ukázala mnohé. Musím říct, že si velice vážím vašich zaměstnanců, kteří odvádějí obdivuhodnou práci. Pomoc, kterou poskytujete, je  velice důležitá a lidé se zdravotním postižením ji potřebují. Jsem ráda, že jsem mohla být právě u vás na stáži. Moc si vás všech vážím.“

Martina K., stážistka z projektu „Pečuji a pracuji v Praze“


Jsem po těžké nehodě na motorce a po letech boje s různými zhoršujícími se problémy jsem usedla na invalidní vozík. Dlouho jsem se bránila jiné pomoci než v rodině. Byla to hloupost, protože když jsem blíž poznala služby Klubu vozíčkářů Petýrkova, lituji, že jsem u nich nebyla jako klientka již dávno. Co stresu a traumat jsem si mohla ušetřit! Je to ve všech ohledech spolehlivá a fungující péče – mnohdy nad rámec. Všem, kteří nám v Klubu vozíčkářů Petýrkova pomáhají, moc děkuju. Bez nich už ne!

Miluše P., klientka osobní asistence

NEZISKOVKA ROKU 2015 A 2016

V  soutěži Neziskovka roku se nám podařilo dva roky po sobě proniknout mezi 15 semifinalistů ze všech přihlášených neziskových organizací z celé ČR. Oba dva roky pro nás byla účast v "Neziskovce roku" velmi dobrou zkušeností a reflexí dlouholeté práce. Děkujeme Nadaci rozvoje občanské společnosti NROS, která již pět let tyto ceny uděluje na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“ ©.

Image

Zpětná vazba od hodnotitelů z účasti v roce 2015: „Klubu vozíčkářů Petýrkova patří pochvala za velmi dobře vyplněný formulář, dobré a vysvětlující komentáře a skvěle zpracované dokumenty. Organizace se dokáže adekvátně ohodnotit a někdy je až příliš sebekritická. Chvályhodné je uvědomění si vlastních nedostatků, na kterých chce organizace pracovat. U organizace je patrná snaha o profesionalizaci, neboť za poslední dva roky prošla velkými změnami. Ty se rychle projevily na stabilizaci zdrojů a zkvalitnění procesů i poskytovaných služeb. Přejeme organizaci, aby se jí takto dobře dařilo rozvíjet se i nadále a přineslo jí to mnoho úspěchů.“

NAPSALI O NÁS V MÉDIÍCH

Za vším stojí lidé s dobrým srdcem (Klíč 3-2022) (330kb)

NNO získala Značku spolehlivosti (Klíč 2-2022) (582kb)

Žijí naplno díky asistentům (Blesk 5-2020) (353kb)

Postižená pomáhá postižením (Blesk 5-2020) (474kb)

Pomáhají mu žít i pracovat (Blesk 5-2020) (475kb)

Od aeroplánů přelétl pomáhat (Blesk 5-2020) (473kb)

Ohlédnutí zpět k sexuální asistenci s Tomášem Drábkem (5-2020) (169kb)

Krize v sociálních službách. Nemá kdo pečovat aasistovat (Vozíčkář 2-2017) (4,61Mb)

Když ji potřebuješ, není co řešit (Magazín Paraple 12-2016) (2,16Mb)

Představujeme KVP-průkopníka osobní asistence (Vozka 2-2016) (5,17Mb)

Člen AVPO se představuje (Bulletin AVPO ČR 7-8 2015) (2,15Mb)

Národní cena sociálních služeb (Sociální služby 12-2014) (5,56Mb)

PETR KŘIVÁNEK - PEČOVATEL ROKU 2014

V roce 2014 získal náš dlouholetý zaměstnanec, pan Petr Křivánek, prestižní ocenění v Národní ceně sociálních služeb – Pečovatel roku, a to v kategorii Pracovník v terénních sociálních službách. Petr se ve své kategorii stal absolutním vítězem, protože se umístil na 1. místě. Přestože se jedná o uznání práce jednotlivce, jsme přesvědčeni, že Petrovo umístění je oceněním naší dlouholeté činnosti.​​  ↵